Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent 2018 roku i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Jest to też niedziela naszych mini rekolekcji parafialnych, wprowadzających nas w atmosferę Adwentu.

2. Dwie inicjatywy adwentowe:
- w każdy piątek przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 - cicha godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, kończąca się Koronką do Miłosierdzia Bożego
- we wtorki przed Mszą Świętą - Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, wynagradzający za grzechy i z prośbą o nawrócenie.

3. Msze św. adwentowe – Roraty - w naszej parafii o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Dzieciom zostały już rozdane odpowiednie materiały, aby pomóc im w przeżyciu tego świętego czasu. Mały Gość w tym numerze oferuje lampion do zrobienia w domu.

4. W sobotę Odpust Parafialny. Msze święte w naszym kościele o godz. 7, 9, 11 i 18. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi Ks. Władysław Kret – były proboszcz w naszej parafii. Zapraszam ruchy, stowarzyszenia, organizacje z naszej parafii ze sztandarami.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca grudnia. Spowiedź przed pierwszym piątkiem i odpustem w piątek od godz. 16.00.

6. W poniedziałek o 18:00 Msza Święta i rozdanie medalików dzieciom z kl. III SP. O 18:30 w ten sam dzień spotkanie ministrantów i lektorów.

7. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: o 18:00 Msza Święta i spotkanie dla kl. III gimnazjum, o 19:20, w salce KSMu, dla męskiej grupy kl. VIII.

8. Zespół wokalno-śpiewający będzie miał próbę w sobotę o godz. 17.00, a później śpiew podczas liturgii. Zapraszamy. Zachęcam także dorosłych posiadających głosowe umiejętności do powiększenia liczby chórzystów w naszej parafii.

9. W przyszłą sobotę i niedzielę młodzież KSMu tradycyjnie przyniesie opłatki do naszych domów. W sobotę po obiedzie – Zawodzie, a w niedzielę pozostała część.

10. Dziękujemy Panu organiście za zorganizowanie Koncertu Cecyliańskiego.

11. Apel Komendanta Straży Pożarnej dotyczący zaczadzeń w gablocie.

12. Intencje mszalne wywieszone w gablocie i na stronie www i Facebooku.

13. Serdecznie zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

14. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i zapraszam kolejne domy.