Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia
1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego. Słowo Boże głosi dzisiaj w naszej Parafii Ks. Infułat Wiesław Szurek, który przewodniczyć będzie także naszej uroczystości odpustowej. O godz. 15.00 godzina Miłosierdzia. Składka przeznaczona na Caritas.

2. Odpust ku czci św. Wojciecha – patrona naszej parafii we wtorek 30 kwietnia o godz. 18.00. Zapraszam Strażaków i Szkołę Podstawową i KSM ze Swoimi Sztandarami. Przyjdźmy, oddajmy cześć naszemu Patronowi.

3. W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych. Każdego dnia o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew litanii i czytanka. O 18.00 Msza święta. W niedzielę i święta nabożeństwo majowe przed Mszą popołudniową o godz. 15.30. Zachęcamy udziału i do ustrojenia i odnowienia krzyży i kapliczek przydrożnych.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa pierwszego czwartku i piątku połączone z nabożeństwem majowym, natomiast sobotę, nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00. Spowiedź każdego z tych dni, przed każdą Mszą świętą.

5. W czwartek – Dzień Flagi. Wystawmy ją na naszych domach.

6. W piątek uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się za Strażaków przez wstawiennictwo św. Floriana, o bezpieczeństwo podczas służby, a dla zmarłych Strażaków o życie wieczne.

7. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 10.00.

8. W poniedziałek zbiórka ministrantów o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 – I Komunia święta dla dzieci z klasy III. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę 4 maja o godz. 9.00. Rocznica I Komunii Świętej 19 maja o 11:00.

10. Składam serdeczne podziękowania: Grupom duszpasterskim za przygotowanie dróg krzyżowych, zwłaszcza tej w plenerze, za przygotowanie ciemnicy i grobu grupie dekoracyjnej. Dziękuję za czuwania przy grobie Strażakom i obstawienie liturgii Mszy św. Rezurekcyjnej.

11. Oddałem do renowacji, czyszczenia i uzupełnienia ubytków obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zostały wymienione żarówki w żyrandolach dzięki pewnemu dobroczyńcy.

12. W ubiegłym tygodniu odbyło się u nas bierzmowanie - 81 uczniów klas ósmych i III gimnazjum przyjęło ten sakrament. Dziękuję im i ich rodzinom za Ofiarę złożoną na cele naszej parafii. Została przekazana na odnowę naszego tabernakulum.

13. Intencje mszalne, ogłoszenia wywieszone w gablocie i na stronie www i Facebooku naszej parafii.

14. Zachęcam do rozwijania czytelnictwa. Wszystko po 5 zł.

15. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta.