Uroczystość Chrystusa Króla

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Otaczamy ich modlitwą i zachęcamy do wstępowania w ich szeregi.

2. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu jak zwykle: Różaniec do Siedmiu Boleści – wtorek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa i Adoracja Najświętszego Sakramentu – piątek.

4. Następna niedziela to I niedzielą adwentu. Spróbujmy przeżyć czas adwentu w sposób piękny, rezygnując, albo redukując używanie rzeczy i substancje, które nas zniewalają.

5. Wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna się w Kościele trzyletni okres poświęcony Eucharystii. Ma on posłużyć pogłębieniu naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z tego też względu, pierwszym widocznym akcentem uszanowania tej obecności będzie, od przyszłej niedzieli, przyjmowanie w naszym kościele Komunii Świętej w postawie klęczącej.

6. W piątek, wieczorną Mszą św. rozpocznie się dwudniowa peregrynacja obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II. Po Mszy św.- nabożeństwo ku czci świętego. W sobotę – cały dzień możliwość prywatnego nawiedzenia relikwii w kościele. Po Mszy św. wieczornej – pożegnanie i przekazanie ich parafii na Staromieściu.

7. W sobotę wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

8. Przypominamy, że do końca miesiąca, przed każdą Mszą św. wieczorną - wypominki

9. 8 grudnia (niedziela) – Odpust parafialny – główna Msza odpustowa o godz.11.00

10. W naszej parafii powstał drugi Krąg Domowego Kościoła. Jest w nim zaangażowane kilka małżeństw z naszej parafii. Zapraszają one wszystkie chętne małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoją wiarę i relacje małżeńskie na spotkanie, które odbędzie w sobotę 30 listopada (sobota) o 19:00 w salce KSM-u. Zapraszamy

11. Otrzymaliśmy podziękowanie od ks. Piotra Róża, który głosił u nas Słowo Boże i zbierał datki na budowę nowego kościoła.

12. Wójt Gminy Trzebownisko przypomina o możliwości wykonania bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko wirusowi grypy dla mieszkańców gminy w wieku 65 lat i więcej, które wykonywane są w CM Medyk w Jasionce.

13. Intencje mszalne wywieszone w gablocie i na stronie www i Facebooku.

14. Serdecznie zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

15. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i zapraszam kolejne domy.