I Niedziela Adwentu
1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny poświęcony Eucharystii.

2. W tym tygodniu jak zwykle: Różaniec do Siedmiu Boleści – wtorek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa i Adoracja Najświętszego Sakramentu – piątek.

3. Rozpoczynamy od jutra Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, ale także młodzież i dorosłych.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem i odpustem parafialnym w piątek od godz. 16.00.

5. W sobotę udamy się do chorych od godz. 9.00. Zadbajmy przed świętami o nich.

6. Na najbliższym nabożeństwie I sobót miesiąca będziemy rozważali tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w najbliższą sobotę o 17:10. Zachęcamy do zabrania ze sobą Pisma Świętego.

7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia – Odpust parafialny – główna Msza św. odpustowa o godz.11.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszam poczty sztandarowe Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej i KSM a także wszystkie grupy, stowarzyszenia i koła działające w naszej parafii. W sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe, które będę miały w tym dniu zmianę i poświęcenie tajemnic przez ks. Bpa, jak również dzieci z klas III z rodzicami, które będą miały poświęcenie medalików przez ks. Bpa. Będzie też wtedy poświęcony odnowiony ołtarz Matki Bożej.

8. Ośmieliłem się dołączyć do tegorocznych opłatków, które tradycyjnie rozniesie KSM, kopertę na dobrowolna ofiarę na potrzeby mojego Kościoła.

9. Są już do kupienia świece wigilijne. Duże 12 zł, małe 5 zł.

10. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zebranie i przekazanie ubogim produktów spożywczych i chemicznych, zebranych dzięki Waszej ofiarności.

11. Dziękuję za przygotowanie i uczestnictwo w peregrynacji relikwii świętego Jana Pawła II.

12. W piątek 6 grudnia do naszej parafii przybędzie święty Mikołaj. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkanie po wieczornej mszy świętej. Prezent dostaną wszystkie grzeczne dzieci po konsultacji z rodzicem.

13. Intencje mszalne wywieszone w gablocie i na stronie www i Facebooku.

14. Adwentowa prasa katolicka czeka, jak również kalendarze rolnicze po 20 zł.

15. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i zapraszam kolejne domy.