Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu
1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu. W dalszym ciągu obowiązuje dyspenza od udziału w Mszy Świętej ludziom starszym, chorym, młodzieży szkolnej, dzieciom, opiekunom tych dzieci oraz wszystkim tym, którzy boją się zarażenia.

2. W naszym kościele nabożeństwa i Msze Święte są odprawiane według dotychczasowego porządku. Kościół jest otwarty cały dzień, więc spokojnie można się w nim pomodlić.

3. We wtorek o 17.30 – Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17:45.

4. W piątek – godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci i w intencji dzieci, o godz. 17.00 adoracja z koronką do Miłosierdzia, o 18.00 - Msza św.- po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich, a o 20.00 – dla młodzieży i dla tych, którzy wcześniej nie mogli przybyć.

5. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę - Gorzkie Żale o godz. 15.30 śpiewane przez naszego organistę na potrzeby transmisji internetowej.

6. Zachęcamy do troski o osoby starsze, samotne i chore. Jeżeli są osoby, które nie mają takiej opieki zachęcamy do kontaktu z naszą parafią korzystając z numeru telefonu, który znajduje się na ulotce rozdawanej podczas kolędy.

7. Nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z naszego dekanatu. Osoby chcące się wyspowiadać na święta prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w dzień powszedni codziennie od 6:30 do 7:00 i od 16:30 do 18:00. Po południu każdego dnia jeden z księży będzie spowiadał w konfesjonale, a drugi w bocznej zakrystii po prawej stronie od ołtarza

8. W środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas nowenny do Matki Bożej o 17:45 chcemy uroczyście zawierzyć wszystkich parafian pod opiekę Jej Niepokalanego Serca, prosząc o łaskę nawrócenia i ochrony. Zachęcamy do przygotowania się do tego wydarzenia w rodzinach przez drobne wyrzeczenia wynagradzające za grzechy i modlitwę różańcową. Można to robić codziennie w łączności z naszą parafią przez Adorację Najświętszego Sakramentu o 20:00 i wspólny różaniec oraz koronkę o 20:30 w kościele albo przez transmisję na Facebooku.

9. Zachęcamy do używania w swoich domach wody święconej. Jeżeli ktoś jej nie ma może przynieść swoją wodę do kościoła, żeby ją poświęcić. Możemy jej używać do robienia znaku krzyża np. przy wyjściu z mieszkania albo pokropienia naszych domów. Dzięki temu zapraszamy Pana Boga do naszego życia i wzmacniamy wiarę w Jego opiekę nad nami.

10. Z tyłu za ławkami i w internecie są deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.

11. Intencje mszalne i ogłoszenia - w gablocie, na www i Facebooku naszej parafii.

12. Zachęcam do czytania w Wielkim Poście.

13. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę i zapraszam kolejne numery.