Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego
1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

2. Nabożeństwa majowe – w dni powszednie 17.40, a w świąteczne przed Mszą świętą popołudniową o 15.40.

3. W najbliższy piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od 17:00. W ten dzień zapraszamy młodzież, która była bierzmowana w tym roku o 18:00 na Mszę Świętą, konferencję i nabożeństwo prowadzone przez ojca Ludwika Kordonia z Malawy i jego wspólnotę. Będzie to okazja do pogłębienia swojej wiary i doświadczenia działania Ducha Świętego. Zachęcamy jednocześnie do przygotowania się i spowiedzi przed tym wydarzeniem. Można ją odbyć codziennie od 6:30 do 7:00 i 17:00 do 17:30.

4. W następną niedzielę na Mszy Świętej o 9:00 odbędzie się włączenie do grona ministrantów kandydatów z tamtego roku i dołączenie nowych kandydatów.
Zapraszamy rodziców i chłopców. Próba dla nich będzie w najbliższą sobotę o 11:00.

5. W gablocie jest zawieszona informacja o wakacyjnych rekolekcjach dla rodzin z dziećmi. Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem.

6. Dziękuję za wczorajsze wigilijne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. 3 czerwca przeżywać będziemy Boże Ciało. W wyniku konsultacji postanowiłem, że w tym roku Ołtarz główny umiejscowimy przed kaplicą cmentarną, a uczestnicy zgromadzą się na parkingu. Po Mszy św. pójdziemy nową ścieżką, ze ścieżki skręcimy w lewo, gdzie ustawione będą cztery ołtarze. W tym roku, cztery ołtarze przygotują następujące numery:
- I – numery 642-694
-II – numery 696-723
- III – numery 724-749
- IV – numery 750-832. (wiele numerów jest pustych)

9. Spotkanie organizacyjne przedstawicieli tych domów odbędzie się w następny poniedziałek ok. 18.30, o czym jeszcze przypomnę w najbliższą niedzielę. Proszę też Straż Pożarną o użyczenie ławek i pomoc przy przejściu na drugą stronę jezdni.

10. Dziękuję za składkę inwestycyjną.

11. Chciałbym też podziękować jednej rodzinie, która zamiast na kwiaty pogrzebowe i wieńce, złożyła ofiarę na potrzeby kościoła.

12 Intencje mszalne, ogłoszenia i zapowiedzi przedślubne wywieszone w gablocie i na stronie www i Facebooku naszej parafii.

13. Zachęcam do czytania. Do dyspozycji Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

14. Dziękuję za sprzątanie świątyni. Zapraszam do sprzątania kolejne osoby - blok 930a.