Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą
1. Przeżywamy VIII niedzielę w okresie zwykłym. Dzisiaj i przed każdą Mszą św. popołudniową w ciągu tygodnia, o ile nie innych nabożeństw, będziemy odmawiać różaniec o pokój. Dzisiaj i w środę popielcową zbiórka do puszek na pomoc cierpiącym w wyniku konfliktu na wschodzie. Caritas przygotowuje się także na przyjęcie uchodźców. Gdyby ktoś chciał ich przyjąć to trzeba zgłosić w najbliższym czasie.

2. W tym tygodniu: wtorek - Różaniec do Siedmiu Boleści – o dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu dla naszej parafii.

3. W środę początek 40-dniowego okresu Wielkiego Postu – czasu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego, Kościół przygotowuje swoich wiernych do Świąt Paschalnych.
-Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 16:00, 18:00 i 19:30 (dla młodzieży i tych, którzy nie mogą wcześniej przyjść) z obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu – post jakościowy i ilościowy – papież zachęca do tego postu i ofiarowania go w intencji pokoju.
-Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Godzinki o Męce Pańskiej. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
- Zachęcamy również do podjęcia walki z różnorodnymi nałogami.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca z nabożeństwami im przypisanymi. Spowiedź – piątek od 15.30 (zaproszeni księża)

5. W każdy piątek Wielkiego Postu będą odprawiane następujące nabożeństwa:
- 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci- dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają książeczki
- 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
- 17:30 Droga Krzyżowa dla dorosłych – w tym tygodniu proszę ADŚ o przygotowanie rozważań
- 18:00 Msza Święta
- 19:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich, którzy wcześniej nie mogą przybyć – zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami.

6. Chorzy – sobota ok 9.00

7. W niedzielę - o godz. 15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i bezpośrednio po nim Msza św. popołudniowa – Zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla mężczyzn.

9. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
- Oaza Młodzieżowa w piątek od 18:45
- Schola w piątek o 19:00
- Oaza Dzieci Bożych w piątek o 16:15 w kościele
Na drogach krzyżowych o 16:30 i 19:30  w ten piątek będą udzielana Komunia Święta.

10. W niedzielę 20.lutego, rozpoczęliśmy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddanie się lub odnowienia oddania się Jezusowi przez ręce Matki Bożej.

11. Intencje Mszy św., ogłoszenia i inne informacje na stronach www parafii i w gablocie.

12. Do dyspozycji Prasa Katolicka na Wielki Post.

13. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni i zapraszam kolejne domy.