Parafia pw. św. Wojciecha i Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebownisku
Zmarł Ksiądz Władysław Kret
06-02-2021

Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł były Proboszcz naszej parafii Ksiądz Władysław Kret. Zachęcamy parafian do modlitwy w jego intencji. Msza pogrzebowa odbędzie się dnia 9 lutego 2021 r. (wtorek) o godz. 13.30 w kaplicy cmentarnej na Wilkowyi w Rzeszowie. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

Ks. dr Władysław Kret urodził się 13 czerwca 1956 roku w Rzeszowie. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i zdaniu egzaminu maturalnego, w 1979 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. 24 czerwca 1985 roku z rąk bpa Ignacego Tokarczuka przyjął święcenia kapłańskie.
Po święceniach pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w Majdanie Królewskim, Krośnie, Hyżnem, Stalowej Woli – MB Królowej Polski, Rzeszowie – św. Józefa, Cmolasie i Trzebownisku. W latach 1997-2001 pełnił funkcję proboszcza parafii pw. św. Wojciecha
i Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebownisku, a w latach 2001-2017 w parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu.
Ks. Władysław Kret został odznaczony godnością Expositorium Canonicale oraz przywilejem noszenia Rokiety i Mantoletu. W latach 1996-2001 pełnił funkcję duszpasterza diecezjalnego Służby Zdrowia. Od 2004 roku został włączony do gremium kanoników Bieckiej Kapituły Kolegiackiej.

Realizacja: stylem