Duszpasterstwa » KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Trzebownisku powstało w 1994 roku. Jest jednym z aktywnie działających oddziałów KSM Diecezji Rzeszowskiej. Stowarzyszenie to powstało z inicjatywy młodzieży szkolnej przy nieocenionej asyście księdza wikarego - Jana Radonia. Od czasu założenia do dnia dzisiejszego niewiele się zmieniło.

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 (uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej) do 30 lat, „ludzi z pasją,  oryginalnymi zainteresowanymi, nietuzinkową osobowością, nieco zakręconych i nieco rozsądnych, czasem bałaganiarzy i czasem niezorganizowanych, ale zawsze gotowych cnotą, nauką i pracą służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”, jak sami siebie określają. Chcąc w pełni zrozumieć i docenić tą organizację należy przyjrzeć się jej historii, strukturze oraz celom.

W skład pierwszego zarządu weszli:

Piotr Kot- prezes oddziału
Agata Kozłowska – zastępca prezesa
Irena Pieczonka- skarbnik
Ewa Barczak- sekretarz

Nasz oddział podejmuje wiele inicjatyw, należą do nich m.in..:

- Spotkania tematyczne
- Obstawa Mszy Św.
- Czuwania
- Programy słowno-muzyczne
- akcja Mikołaj Express
- Działalność patriotyczna
- Współpraca z parafią

Przez swoja działalność zarówno wcześniej, jak i teraz KSM stara się na miarę możliwości realizować swój podstawowy cel, jakim jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan i aktywne uczestniczenie we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

Spotkania formacyjne i tematyczne odbywają się w każdy piątek o godz. 1930.    ZAPRASZAMY

Realizacja: Profesjonalne pozycjonowanie